2017/09/26 - سه شنبه 4 مهر 1396
نمایش خبر
کاهش 46 تن CO2 با افتتاح دو نیروگاه کوچک مقیاس خورشیدی
ایجاد شده توسط : adminnews در 04/17/2017 11:39:10 ق.ظ


افتتاح دو نیروگاه کوچک مقیاس خورشیدی در منطقه 1 و 22 با تولید 60 مگاوات ساعت تولید انرژی منجر به کاهش 46 تن CO2 می شود.


به گزارش «تهران سما» به نقل از روابط عمومی مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران دو پروژه نیروگاه کوچک مقیاس خورشیدی سوله بحران ازگل و بوستان آبشار به بهره برداری رسید.

دکتر محمد مهدی گلمکانی رئیس مرکز مدیریت محیط زیست وتوسعه پایدار شهرداری تهران در این مراسم با اشاره به توسعه رو به رشد شهرنشینی، افزایش فعالیت‌های شهری، مصرف بی‌رویه سوخت‌های فسیلی و افزایش آلودگی‌های محیط‌زیست ازجمله آلودگی هوا تاکید کرد: توسعه استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر و پاک در عرصه‌های مختلف شهری جهت تأمین انرژی موردنیازباید از اولویتهای اقدامات محیط زیستی قرار بگیرد.
وی در ادامه افزود: در این راستا فرهنگ‌سازی و ارتقاء دانش شهروندی می تواند نقش بسزایی در گسترش استفاده بهینه از انرژی‌های پاک داشته باشد.
رئیس مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار در ادامه گفت:به‌منظور افزایش فرهنگ عمومی، کاربرد انرژی‌های تجدیدپذیر و کاهش مصرف انرژی، ایجاد ساختمان ها و بوستان های انرژي توسط شهرداري تهران به‌عنوانراهكاری مؤثرجهت دستيابي به اهداف مذكور، در دستور کار قرارگرفته است که اداره مدیریت انرژی مرکز مدیریت محیط‌زیست و توسعه پایدار به‌عنوان متولی انرژی‌های تجدید‌پذیر در مجموعه شهرداری تهران اقدام به سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و نظارت بر حسن اجرای آن را نموده است.
گلمگانی خاطر نشان ساخت: نیروگاه کوچک مقیاس خورشیدی 30 کیلوواتی متصل به شبکه که در بوستان آبشار منطقه 22 افتتاح شده با تولید سالیانه 45 مگاوات ساعت منجر به کاهش انتشار حدود 35 تن CO2 و نیروگاه کوچک مقیاس خورشیدی 10 کیلوواتی ساختمان بحران ازگل شهرداری منطقه 1 تهران ساليانه حدود 15 مگاوات ساعت تولید و منجر به كاهش انتشار حدود 11 تن CO2 می شود.print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر