2017/09/26 - سه شنبه 4 مهر 1396
نمایش خبر
صدور پروانه ساخت و ساز در بافت فرسوده ۱۸ درصد رشد داشته است
ایجاد شده توسط : adminnews در 03/15/2017 12:05:07 ب.ظ

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با بیان اینکه هشت ماه از اجرای بسته تشویقی نوسازی گذشته است، اعلام کرد: در این مدت زمان صدور پروانه ساخت و ساز در بافت فرسوده 18 درصد رشد داشته است.


به گزارش خبرنگار تهران سما؛ عبادالله فتح اللهی در جمع خبرنگاران به دستاوردهای بسته تشویقی نوسازی بافت فرسوده شهر تهران اشاره کرد و گفت: بیش از 10 هزار و 800 انشعاب رایگان آب و فاضلاب و سه هزار و 800 انشعاب گاز به صورت رایگان در اختیار مالکان قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه پیرامون انشعابات برق یکهزار پرونده تشکیل شده است، اظهار کرد: 400 مورد از این پرونده ها در مرحله نهایی قرار دارد.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با تاکید بر اینکه در طول هشت ماه گذشته 135 میلیارد تومان تخفیف عوارض صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: این عدد سال گذشته حدود 54 میلیارد تومان بوده است که در هر واحد مسکونی حدود هفت میلیون تومان تخفیف شامل حال مالک شده است.
مدیرعامل ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران با اشاره به اینکه اصلاح الگوی ساخت و ساز متراژ واحدهای تجاری حدود سه درصد رشد یافته است، عنوان کرد: حدود 48 درصد از پروانه های صادر شده تجمیعی بوده که از رشد سه درصدی برخوردار بوده است.
فتح اللهی همچنین از صدور سند مالکیت در مناطقی از جمله 5، 10 و 19 که فقدان اسناد وجود داشت خبر داد.
وی با بیان اینکه مقرر شده بود سالانه 300 هزار وام نوسازی اعطا شود اظهار کرد: از آنجایی که 9 درصد از سود وام ها قرار بود از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی تامین شود متاسفانه به دلیل محقق نشدن این موضوع، بانک ها نرخ سود تسهیلات را 18 درصد تنظیم کرده اند.
فتح اللهی با اشاره به بدهی 470 میلیارد تومانی دولت به شهرداری در زمینه بافت فرسوده گفت: تاکنون رقمی از این بدهی پرداخت نشده است.

print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر